Sari la conținut
Black Friday 2026 · 6 noiembrie: vezi cele mai mari reduceri
Jade Fashion

FashionForYou

Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize

Vândut de fashionforyou.ro

PRP: 299,00 RON

245,00 RON -18%

Cel mai mic preț din ultimele 30 zile

În stoc la fashionforyou.ro Comandă direct la magazin

Verifică mărimi disponibile

Mărime

Economisești

54,00 RON -18%

Comandă online
7 persoane urmăresc acest produs
Comandat de 19 ori în ultimele 7 zile
Produs 100% original

Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize

245,00 RON
Cumpără
Rafinament regal pentru serile care conteaza. O capa ampla ce incadreaza elegant silueta la evenimente speciale. Capa este una dintre cele mai vechi forme de imbracaminte exterioara, fiind derivata din piese ample purtate peste umeri inca din Antichitate si Evul Mediu. In vestimentatia feminina eleganta, capa a devenit mai ales in secolele XIX–XX o piesa asociata tinutelor de seara, care acopera umerii fara constructia clasica a manecilor. Bolero-ul, in schimb, isi are originea in vestimentatia spaniola si este definit prin lungimea scurta, de regula pana in zona taliei sau deasupra acesteia. Modelul prezent imprumuta elemente din ambele tipologii: amploarea si caderea unei cape, dar si lungimea scurta si rolul decorativ specific unui bolero, rezultand o piesa eleganta destinata in special evenimentelor si tinutelor de seara. Suprafata blanitei este pusa in valoare de benzi texturate in relief, obtinute prin alternarea controlata a nivelurilor fibrei, detaliu care creeaza profunzime vizuala si evidentiaza luciul discret al materialului. Dispunerea benzilor urmareste linia ampla a capei si accentueaza aspectul bogat al blanii. Croiala generoasa acopera umerii si partea superioara a bratelor, in timp ce gulerul inalt incadreaza elegant zona gatului. In partea frontala, modelul este accesorizat cu o brosa decorativa stralucitoare, care functioneaza si ca sistem exterior de prindere. Interiorul este finisat cu captuseala satinata , placuta la atingere si potrivita pentru a fi purtata peste rochii, compleuri sau alte tinute elegante. Caracteristici bolero: Tip produs: capa eleganta realizata integral din blana ecologica texturata. Material exterior: 100% poliester, cu fibra densa si aspect bogat. Textura: benzi reliefate obtinute prin alternarea controlata a nivelurilor fibrei. Design exterior: dispunerea benzilor creeaza profunzime si accentueaza vizual volumul capei. Croiala: forma ampla, conceputa pentru acoperirea umerilor si bratelor. Inchidere decorativa: brosa frontala stralucitoare, integrata armonios in designul elegant. Interior: captuseala satinata fina, pentru alunecare usoara peste imbracaminte. Inaltime: aproximativ 35 cm, masurata conform constructiei modelului prezentat. Lungime: aproximativ 100 cm, oferind o acoperire ampla si eleganta. Model prezent in mai multe variante cromatice , cu reflexii diferite in functie de lumina. Compozitie material: 100% polyester Intretinere produs: - Se curata in centre specializate de piele si blana - Nu se spala si nu se calca - Nu uscati in masina Imaginile Fashionforyou au caracter informativ, iar nuanta, tonul si intensitatea culorii pot varia in functie de monitor/ecran telefon.

Încă nu există recenzii pentru acest produs.

Lasă o recenzie

Istoric preț

Cel mai mic preț din ultimele 30 de zile: 245,00 RON (conform OG 58/2022)

Istoric preț — ultimul an

Min 30z: 245,00 RON (OG 58/2022)

245,00 245,00 245,00 oct. 2025 dec. 2025 feb. 2026 apr. 2026 iun. 2026 aug. 2026 oct. 2026 oct. 2026
RON
Pe perioada zilelor fără schimbare, prețul rămâne identic cu ultima înregistrare.

Întrebări frecvente

Cum îmi aleg mărimea la Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize fără să dau greș?
Deschide ghidul de mărimi de pe pagina Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize din magazinul fashionforyou.ro — fiecare brand croiește diferit, iar FashionForYou nu face excepție. Ia-ți măsurile cu centimetrul (bust, talie, șolduri la haine; lungimea labei piciorului la încălțăminte) și compară-le cu tabelul, nu cu mărimea „de obicei". Recenziile din magazin spun des dacă modelul curge mic sau mare.
Arată Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize în realitate ca în poze?
Pozele din catalog sunt făcute profesionist, dar ecranul tău și lumina din ele pot schimba percepția nuanțelor cu un ton-două. Pentru adevărul complet, citește fișa Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize de la magazinul fashionforyou.ro: compoziția materialului îți spune cum cade și cum lucește piesa, iar recenziile cumpărătorilor arată fotografii reale. Dacă nuanța tot te dezamăgește la colet, returul de 14 zile există exact pentru asta.
Cât e Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize și ce plătesc în plus?
Eticheta de azi: 245.00 RON, TVA inclus — prețul raportat de feedul magazinului fashionforyou.ro, resincronizat automat. Peste el vine doar transportul, calculat la checkout, care dispare complet peste pragul de livrare gratuită al magazinului. Truc de fashion smart: dacă ești aproape de prag, o pereche de șosete sau un accesoriu mic te duce peste el mai ieftin decât taxa de curier.
Cum se face plata pentru Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize?
Pe site-ul magazinului fashionforyou.ro, la finalul comenzii: card bancar prin conexiune criptată, ramburs la curier sau — la multe magazine de fashion — rate și vouchere cadou. Jade Fashion rămâne complet în afara tranzacției: nu îți vedem cardul, nu îți ținem banii, nu emitem facturi. Tot ce ține de plată e treaba ta cu magazinul.
Nu-mi vine bine Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize — care e planul B?
Planul B e prevăzut de lege: 14 zile calendaristice de la primire pentru retur fără justificări (OUG 34/2014), cu piesa în starea în care ai primit-o — probată în casă, nu purtată în oraș, cu etichetele prinse și ambalajul păstrat. Vrei altă mărime? Fă returul și plasează comandă nouă cât modelul mai e pe stoc. Formularul și pașii sunt în politica magazinului fashionforyou.ro.
Când sosește Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize dacă comand azi?
La ritmul obișnuit al magazinului fashionforyou.ro: predare la curier în 24-48 de ore și livrare în 1-3 zile lucrătoare, cu AWB pe e-mail ca să urmărești coletul. În săptămânile de reduceri masive mai adaugă o zi de răbdare. Ai un eveniment cu dată fixă? Comandă cu o săptămână tampon — moda iartă multe, întârzierea la propria ocazie nu.
Ce drepturi am dacă Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize se strică prea repede?
Dacă piesa cedează din vina fabricației — cusături care se desfac, fermoar rupt, talpă dezlipită la purtare normală — magazinul fashionforyou.ro îți datorează garanția legală de conformitate de minimum 2 ani (Legea 449/2003 + OUG 140/2021): reparație, înlocuire sau banii înapoi. Uzura firească a modei purtate des nu intră, dar defectele premature da. Factura din colet e biletul tău de intrare.
Mai prind Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize în stoc?
Statusul raportat chiar acum de feedul fashionforyou.ro: în stoc. În fashion, stocul e o cursă contra cronometru — mărimile medii și culorile de sezon pleacă primele, iar modelele de colecție nu se refac la infinit. Verifică pe pagina magazinului dacă mărimea ta mai există și, dacă da, nu o lăsa pe mâine: coșul abandonat e cel mai scump obicei al modei.
De ce trebuie să merg la fashionforyou.ro ca să cumpăr Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize?
Pentru că garderoba o vinde magazinul, nu vitrina: Jade Fashion e comparatorul care ți-a arătat Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize lângă ofertele altor magazine, dar stocul, casa de marcat și curierul sunt ale fashionforyou.ro. La el închei comanda, primești factura, garanția și dreptul de retur. Iar dacă între catalogul nostru și magazin apare vreo diferență de preț sau descriere, magazinul are ultimul cuvânt.
E momentul bun să cumpăr Blana ecologica Anastelle, cu brosa si interior satinat, Negru, Marime OneSize sau mai scade?
Dilema eternă a modei: prețul de 245.00 RON (sincronizat automat cu feedul fashionforyou.ro) poate coborî la lichidarea sezonului — dar mărimea ta poate pleca înaintea reducerii. Regula practică: piesele de tendință și mărimile căutate se cumpără când le găsești; bazicele fără termen de expirare pot aștepta campaniile. Orice reducere aplicată de magazin apare aici automat, deci nu ratezi nimic urmărind pagina.

Alte produse de la fashionforyou.ro

Produse similare

Cookies & confidențialitate

Folosim cookies și tehnologii similare pentru a oferi o experiență optimă, a măsura traficul și a personaliza conținutul. Poți accepta tot, refuza tot, sau alege ce permiți. Detalii

Setări cookies